E gjithë Greqia dhe ishulli Samos kanë mbajtur zi për vde kjen e dy të rinjve, Aris 17 vjeç dhe Claire 15 vjeçe, të cilët i zuri sipër një mur që u sh emb si pa sojë e lëkundjeve të forta të tërmetit që go diti dje Turqinë dhe Greqinë.

Tërmeti i fuqishëm shemb kishën në ishullin Samos - Liberale

Sipas banorëve, dy fëmijët ishin larguar nga shkolla dhe po ktheheshin në shtëpi kur kaluan në rrugën e ngushtë, të cilën e përdornin pothuajse çdo ditë, shkruajnë mediat greke.

Në momentin e tërmetit , studenti 17-vjeçar përqafoi të dashurën e tij 15-vjeçare për ta mbr ojtur, por pa imagjinuar se të dy do të ndërronin jetë nën rrënoja.

Babai i Arisit është shprehur se ka kuptuar që diçka nuk shkonte kur ka telefonuar të birin pas tërmetit dhe ai nuk është përgjigjur.

Gjithashtu nëpërmjet një statusi në fb ai i ka kushtuar një shkrim djalit të tij.

“Krenohesha me ty djali im. Shihja tek ti rininë time. Merrje frymë për Claire dhe Claire merrte frym për ty. Pak ditë më parë ishe i lumtur se ajo festonte ditëlindjen. Ne që ngelëm mbrapa nuk kemi fjalë dhe nuk kemi më lot në sy. Dua që ta mbrosh edhe atje lart. Me ju iku dhe zemra ime”- shkruan babai i Aris.

Tërmeti/ 6 të plagosur në Greqi, ishulli Samos goditet cunami - Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *