Do nderoheni edhe ju që s’dini të bëni bakllava/ Kjo recetë e thjeshtë do t’ua zbardhë fytyrën para miqve…

Nëse ju ka marrë malli për bakllavanë tradicionale, por kërkoni njëkohësisht një shije të re, atëherë provoni samsat. Kjo ëmbëlsirë është e ngjashme me bakllavanë, […]

Ylli Merja tregon recetën që ju shpëton nga të gjitha sëmundjet/ Këtë bime përzijeni me kripë të zezë dhe më pas lereni gjate natës,s’e keni idene sa mire ben

Hithrat janë një bimë medicinale që përdoren në gatime të ndryshme si byreku, por duket theksuar fakti që janë shumë të shëndetshme, pasi përmbajnë mbi […]